Wybierz nagrodę,
o którą zagrasz.
Idziesz na łatwiznę i wybierasz słodycze?
Czy wolisz się wysilić i grać o unikatowy zestaw LEGO, czyli nagrodę o znacznie wyższej wartości?

50 zestawów słodyczy

3 zestawy LEGO
W tegorocznej edycji naszej tradycyjnej zabawy mikołajkowej postanowiliśmy zaproponować Ci 2 nagrody do wyboru. Możesz bez wielkich trudności zagrać o jeden z 50 zestawów słodyczy, lub możesz mocno się napracować i wysilić, ale zagrać o jeden z 3 wyjątkowych, świątecznych zestawów LEGO.
W skrócie możesz wybrać pomiędzy niewielką, ale stosunkowo łatwą do zdobycia nagrodą, których mamy sporo, a trudną do zdobycia, lecz zdecydowanie bardziej atrakcyjną nagrodą, których mamy tylko 3 sztuki.
Tym sposobem chcemy przy okazji przybliżyć Ci typowe mechanizmy, według których funkcjonuje ludzki mózg. Przede wszystkim ważne, abyś wiedział, że to nic złego, jeśli wybierzesz pierwszą, łatwiejszą opcję. Jest to prawidłowość nazwana zasadą przyjemności, zgodnie z którą postępuje zdecydowana większość z nas. Polega ona na tym, że ludzie dążą do unikania bólu i trudności, a w zamian interesują nas łatwe i szybkie przyjemności – nawet jeśli potencjalna korzyść z wybrania “trudnej” ścieżki jest zdecydowanie bardziej wartościowa.
Zasada przyjemności stanowi podstawę do opisania mechanizmu prokrastynacji, czyli odkładania rzeczy na później. Bardzo często się zdarza (często nawet zupełnie nieświadomie), że odkładamy różne ważne rzeczy na później. Ciekawie i obrazowo zjawisko to opisał jeden z najpopularniejszych na świecie bloggerów – Tim Urban. Stwierdził on, że kiedy mamy do zrobienia coś istotnego, to za sterem naszego umysłu zasiada figlarna Małpka Natychmiastowej Gratyfikacji (ang. Instant Gratification Monkey), której głównym celem jest natychmiastowe czerpanie przyjemności – nieważne, czy w życiu zawodowym, czy w pracy.
Dla przykładu:
- kiedy należy przygotować dom na przyjęcie gości… zaczyna nas interesować np. nowy serial na Netflixie. Włączamy jeden odcinek, potem drugi… a może nawet i kolejny…
- kiedy w pracy mamy do wykonania np. trudną analizę danych i stworzenie raportu… łatwiej jest otworzyć skrzynkę pocztową i odpowiedzieć na kilka maili, a następnie pójść po kolejną kawę, ponieważ uważamy, że część pracy (maile) jest już wykonana…
- kiedy w sobotnie popołudnie chcemy napić się kawy z miłej atmosferze, większość z nas wybierze zaparzenie kawy w domu i wypicie jak na kanapie w salonie (gdyż ta kawa jest dostępna od razu pod ręką, nie trzeba nigdzie jechać i jest taniej), niż wyjdzie do kawiarni, aby miło spędzić ten czas poza domem (do kawiarni trzeba przecież dojechać i zapewne na kawie się nie skończy…).

Grasz o słodycze czy zestaw LEGO? Dla każdej z nagród przygotowaliśmy osobny formularz – możesz wypełnić tylko jeden z nich. Gdzie je znaleźć?
Konkurs się zakończył. Dziękujemy za udział!
Konkurs się zakończył. Dziękujemy za udział!
Konkurs się zakończył. Dziękujemy za udział!

Adwentowy Kalendarz Życia od GRUPY WOLFF oraz od figlarnej Małpki:
Zastanów się, kiedy najczęściej jesteś w stanie zauważyć, że stery w Twoim umyśle przejmuje Małpka Natychmiastowej Gratyfikacji? Według obserwacji Tima Urbana zauważamy to przede wszystkim wtedy, kiedy zadania, które odłożyliśmy na później, mają ściśle wyznaczony termin realizacji. Jednak Małpka ta wykazuje swoją największą przebiegłość, kiedy termin nie jest znany. Aby to zobrazować, Tim Urban posłużył się kalendarzem, który skłania do przemyśleń i który prezentujemy również poniżej. Jest to “kalendarz życia”.

Każdy kwadrat widoczny powyżej obrazuje 1 tydzień życia 90-letniej osoby. Spójrz, jak skończona jest ta liczba. A przecież każdy z nas już ileś tych kwadratów “skreślił”, co możemy zaobserwować na powyższej animacji i odnieść to do siebie samego.
Grudzień, to miesiąc niezwykle rodzinny, a niektórzy mówią, że wręcz magiczny. Większość z nas kojarzy też ten miesiąc z Kalendarzem Adwentowym. My natomiast zachęcamy do refleksji nad “Kalendarzem Życia” i wiedząc, jak wielką moc mają słowa, życzymy Ci, abyś w ten Świąteczny Czas nie szczędził swoich słów do innych osób, szczególnie tych magicznych, jak: “dziękuję”, “kocham”, czy “przepraszam”.